A-levels z j.polskiego zostaną utrzymane

W czerwcu wizytę w Wielkiej Brytanii złożyła polska Minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska.

20. czerwca Minister Kluzik-Rostkowska uczestniczyła w Wesołym Dniu Dziecka w Laxton Hall, który przyciągnął rekordową liczbę 5 tysięcy uczestników, a 21. czerwca spotkała się z młodzieżą zdającą egzaminy A-Level z języka polskiego oraz nauczycielami i przedstawicielami organizacji zaangażowanych w kampanię utrzymania egzaminu A-Level z języka polskiego.

22. czerwca Pani Minister odbyła spotkanie z brytyjskim Vice-Ministrem Edukacji, Nick’iem Gibb (Minister of State for Schools) w sprawie przyszłości egzaminu.

Po spotkaniu, w którym uczestniczyli Minister Kluzik-Rostkowska, Minister Nick Gibb oraz JE Ambasador RP w Wielkiej Brytanii, Witold Sobków, Minister Edukacji Narodowej poinformowała, że egzamin A-Level z języka polskiego będzie kontynuowany po roku 2018. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało oświadczenie w tej sprawie, które można przeczytać tutaj:

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/szefowa-men-w-wielkiej-brytanii-egzaminy-a-level-z-jezyka-polskiego-zostana-utrzymane.html

Brytyjski Minister zapewnił, iż rząd brytyjski będzie pracować z ciałami odpowiedzialnymi za egzaminy i wszystkimi innymi zaangażowanymi instytucjami dążąc do kontynuowania egzaminu z języka polskiego w przyszłości.